Wybierz język:
Buława 2020.jpegDzień Kobiet.jpegWOŚP 2020.jpeg

Mażoretki "KARO"

Za mundurem panny sznurem – głosi stare polskie przysłowie. Ale za kim zwykle maszerują służby mundurowe?

Kim są mażoretki?

Mażoretki to młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestry dętej, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe, czyli około 65-centymetrowe rurki zakończone kulkami. Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale przy pomocy wykonywanych gestów sygnalizują orkiestrze zbliżający się zakręt, zakończenie utworu, zmianę rytmu.

HISTORIA NASZEGO ZESPOŁU

Zespół mażoretek "KARO" powstał we wrześniu 2013 r. z inicjatywy Instruktora tańca Ośrodka Kultury w Byczynie Karoliny Morawiec. Zespół na początku tworzyła jedna grupa w składzie 9 wspaniałych dziewcząt w wieku od 7-11 lat. Od września 2014 r. "KARO" to dwie grupy wiekowe. Zespół współpracuje z Orkiestrą Dętą w Byczynie, z którą miał już przyjemność występować podczas Twórczości Teatralnej "Dionizjada, Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Byczynie oraz towarzyszyć na licznych przemarszach.

Zespoły reprezentują naszą gminę na przeglądach tanecznych organizowanych przez gminę Byczyna, powiat Kluczborski oraz wojewodztwo Opolskie.

GALERIA ZDJĘĆ

Rok 2019

 

Rok 2018

 

Rok 2017

 

Rok 2016

 

Rok 2015

 

Rok 2014

 

Rok 2013

 

OSIĄGNIĘCIA