Wybierz język:
Buława 2020.jpegDzień Kobiet.jpegWOŚP 2020.jpeg

Zespół Tańca Orientalnego

TANIEC ORIENTALNY

Znany jest powszechnie pod nazwą taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Rodzaj tańca wykonywanego głównie (ale nie wyłącznie) przez kobiety. Współczesny taniec sceniczny, powstały na początku XX wieku, stanowi połączenie tradycyjnych tańców tych rejonów z tańcem klasycznym, z domieszką inspiracji przenikających z innych rodzajów tańca. Nie jest to taniec sformalizowany tak jak np. taniec towarzyski, gdzie występuje jeden powszechnie uznany kanon dotyczący muzyki, figur i sposobu ich wykonania. Choreografie w tańcu orientalnym wykonuje się solo lub w grupie, podobnie jak w tańcu klasycznym.   

O ZESPOLE

Zespół Tańca Orientalnego składa się z dwóch grup tanecznych, powstałych z inicjatywy Pani Katarzyny Lewandowskiej.

Grupa starsza "Zaina" - Zespół powstał w roku 2011. W jego skład wchodzą 4 tancerki, które czynnie biorą udział w zajęciach oraz występach. Zespół pojawiał sie na takich imprezach jak:

- coroczny Zlot Piłkarzy Weteranów w Byczynie,

- imprezy okolicznościowe m.in. dla dyrektorów firmy Leroy Merlin w Opolu czy na dniach mody w Galerii Miodowej w Kluczborku.

- dziewczęta prezentują się również na różnych konkursach m.in. "Perły Orientu" organizowane przez szkołe tańca Alimah z Opola.

Grupa młodsza "Ghadam Nasayem" - Dziewczęta rozpoczęły naukę w roku 2012. W zespole uczestniczy 7 tancerek. Występują na imprezach okolicznościowych oraz biorą udział w konkursach podobnie jak grupa starsza. Poza tańcami tradycyjnymi, prezentują się również w tańcach orientalnych scenicznych. Wykorzystują do tańca rekwizyty jak woale, skrzydła Isis czy wstążki. 

ZDJĘCIA